Печінка при алкоголізмі

Зміст:

1. Жирова дистрофія.

2. Алкогольний гепатит.

3. Цироз печінки.


УВАГА! Якщо Ви не можете контролювати кількість випитого алкоголю - це чітка ознака алкоголізму. Від цього можна позбутися назавжди, і чим раніше - тим краще. Ми пропонуємо позбавлення від алкоголізму за авторською методикою. Наші контакти можна знайти тут.

Печінка страждає від алкоголізму

Виділяють 3 форми патології печінки:

жирова дистрофія

1. Жирова дистрофія.

При завищеною дозі спирту клітини печінки гинуть, і в них накопичується жир. Це найбільш поширений вид ураження печінки.
Розрізняють 3 ступеня жировій інфільтрації:
• легка ступінь (людина випиває періодично великі дози алкоголю з тривалими проміжками утримання).
Хворі ніколи не скаржаться на болі. Іноді може виникнути відчуття «важкості» в шлунку, здуття в животі або діарея. Але всі ці симптоми швидко проходять. Головною ознакою жирової дистрофії є збільшення печінки, яке можна визначити при пальпації в правому підребер'ї. Її край щільної консистенції, закруглений. Якщо людина тривалий час утримується від прийняття алкоголю, печінкові клітини (гепатоцити) здатні відновлюватися. Потрібно пам'ятати, що відновлення клітин відбувається повільніше, ніж їх загибель.
• середня ступінь (часте споживання спиртовмісних напоїв).
При тривалій уповільненої алкогольної жирової дистрофії можна виявити на тілі і на обличчі судинні вузлики ( «зірочки»). У чоловіків відкладається жир не тільки на животі, а й на стегнах. При цьому ноги залишаються тонкими. Можливо почервоніння шкіри на долонях і підошвах стоп. На цій стадії бажано не зволікати з лікуванням.
• важка ступінь (щоденне споживання невеликих доз алкоголю).
Виявляється нездужанням, відсутністю апетиту, дискомфортом у животі. Часто підвищується температура. Іноді помітна жовтизна шкіри. Болю немає. Діагноз можна підтвердити тільки після обстеження.

При прогресуванні алкоголізму ця форма поступово змінюється іншою.

алкогольний гепатит

2. Алкогольний гепатит

Підрозділяють на 2 види:

• персистируючий. Це хронічне захворювання. Як і жирова дистрофія, майже не проявляється клінічно. Печінка збільшена, при пальпації злегка болюча. Але при тривалому продовженні споживання міцних напоїв цей вид може перейти в
• прогресуючий. З'являється блювота, рідкий стілець, втрата апетиту, схуднення. Буває жовтизна шкіри і білків очей. Печінка різко збільшена і болюча. Результатом прогресуючого виду є цироз печінки.

Цироз печінки

3. Цироз печінки.

На початку скарги можуть бути на слабкість, «бурчання» в животі, випадання волосся. Печінка має гострий край, безболісна. Пізніше живіт збільшується за рахунок скупчення рідини (асцит). Шкіра жовтого або сірого кольору. Можуть турбувати кровотечі з носа і ясен. На передній черевній стінці вимальовується венозна сіточка. Мова набуває яскраво малиновий колір, губи червоні. Потім фарбуються долоні і підошви. Температура має хвилеподібний характер. Всі ці симптоми проявляються вже в запущеній стадії. Людина повільно і важко гине від некрозу або раку печінки.
На початкових етапах хворий навіть не підозрює про таке важку недугу і продовжує приймати алкоголь, який знищує клітини і так нездорової печінки. Без тих функцій, які виконує найбільша заліза, неможливе нормальне існування організму. Якщо кинути пити, коли ще тільки розвинулася жирова дистрофія, то такого грізного ускладнення, як цироз, можна уникнути.


УВАГА! Якщо Ви не можете контролювати кількість випитого алкоголю - це чітка ознака алкоголізму. Від цього можна позбутися назавжди, і чим раніше - тим краще. Ми пропонуємо позбавлення від алкоголізму за авторською методикою. Наші контакти можна знайти тут.