Третя стадія алкоголізму
Зміст:
Алкогольна залежність є одним з найтяжчих захворювань 21 століття. Незважаючи на всі досягнення медицини, це захворювання не завжди не піддається лікуванню. У розвинених країнах йде посилена боротьба з алкоголізмом, проте, не дивлячись на всі вжиті заходи, повністю здолати його поки не виходить.
Третя стадія алкоголізму
Цю стадію ще називають своєрідною точкою неповернення, з переходом на неї з організмом відбуваються незворотні зміни. Навіть пройшовши повний курс лікування, позбутися від наслідків хвороби вже не вийде. Третя стадія алкоголізму триває не довго, так як організм швидко втрачає свої ресурси і виснажується, пройде всього пара трійка років і настане смерть.
Симптоми залежності на третій стадії
Алкоголізм на цій стадії розпізнати не важко навіть людині без спеціальної освіти, оскільки всі ознаки на особу:
1. Зниження толерантності до алкоголю. З переходом на цю стадію хворий досягає стану алкогольного сп'яніння навіть з незначною дози спиртного. Якщо на попередніх стадіях алкоголік міг вживати міцний алкоголь літрами і не п'яніти, то тепер буде достатньо і однієї чарки, щоб досягти бажаного стану.
2. Швидке протверезіння. Тверезіння хворий на алкоголізм так само швидко, як і п'яніє. Півгодини, годину і потрібна нова доза алкоголю, причому навіть вночі. Не отримавши її, настає абстинентний синдром, що супроводжується судомами і білою гарячкою. Для виходу з цього стану необхідно вжити міцний алкоголь.
3. Тривалий запій. На відміну від другої стадії, де запій триває в середньому тиждень, з переходом на третю стадію цей період може розтягнутися на кілька місяців.
4. Відмова від горілки. Організм алкоголіка погано переносить горілку, тому він намагається замінити цей напій менш міцним або сурогатами. Повертається блювотний рефлекс, але вже не як захисний механізм організму. Нудота і блювання на даній стадії вказує на те, що організм не в змозі переробити надійшов в нього міцний алкоголь.
5. Деменція. Втрачаються базові навички: хворий може розучитися зав'язувати шнурки на черевиках, правильно тримати столові прилади і т. д. Фактично починається повна деградація особистості.
6. Психічні розлади. На цій стадії алкогольної залежності характерні такі психічні розлади, як порушення сну і нічні кошмари, панічні атаки. Розумовий процес викликає сильні головні болі. Можлива втрата короткочасної пам'яті: залежний може назвати своє ім'я та адресу проживання, але що він робив півгодини назад згадати не в силах.
7. Зовнішні ознаки. Серед змін у зовнішності можна виділити: почервоніння шкірних покривів і білків очей, збільшення живота при загальній худорбі, тремор рук, одутлість особи.
8. Перепади настрою. Здавалося б, спокійна людина раптом впадає в буйство, починає проявляти агресію або впадає в депресію. У хворого на алкоголізм на третій стадії настрій здатне змінитися за лічені секунди.
9. Зниження або втрата апетиту. Хворий на третій стадії практично не відчуває почуття голоду. Це відбувається з кількох причин: виснаження травної системи і патологічні зміни в головному мозку.
10. Слабкість і больові відчуття в м'язах, кінцівках.
Зміни в організмі
З переходом на третю стадію з усім організмом відбуваються незворотні зміни. Один з основних ударів приймає на себе ЦНС, через кисневе голодування руйнуються клітини головного і спинного мозку. Удар припадає і на серцево-судинну систему, як наслідок цього може статися інсульт, а напади стенокардії можуть привести до раптової смерті. Однією з перших страждає травна система: нирки і печінка вже не здатні справлятися з токсинами в таких кількостях, в яких вони надходять в організм. Розвиваються цироз печінки та ниркова недостатність.
Лікування третьої стадії алкогольної залежності
Третя стадія, на думку деяких фахівців, є своєрідною фінішної рисою, подолавши яку людину вилікувати вже неможливо. Повністю позбутися наслідків тривалої алкогольної залежності і правда неможливо, тут не допоможе і пересадка внутрішніх органів, так як пошкоджений весь організм. Однак полегшити стан залежного і продовжити йому життя цілком реально, звичайно, з умовою того, що в подальшому залежний відмовиться від вживання алкоголю.
Етапи лікування
Ніякі народні засоби і «бабусині методи» не в змозі вилікувати алкогольну залежність на третій стадії. На даній стадії необхідна кваліфікована допомога фахівців. Лікування складається з декількох етапів:
1. Виведення з запою і зняття синдрому відміни . Потрібно не вживати спиртне мінімум 3 доби. Іноді для цього необхідні крапельниці, іноді людина здатнавпоратися самостійно.
2. Усунення тяги до алкоголю. На цьому етапі варто звернутися в нашу клініку - інформацію можна отримати за телефоном.
3. Якщо з'явилися серйозні проблеми зі здоров'ям - забір аналізів і повне обстеження. Після отримання результатів обстеження фахівці зможуть зрозуміти, на що варто робити ухил в лікування в першу чергу.
Якщо зі здоров'ям немає явних проблем - можна відкласти даний етап.
4. Прийом загальнозміцнюючих препаратів , дія яких спрямована на відновлення внутрішніх систем і органів.
5. Соціальна адаптація. За час хвороби людина втрачає практично всі соціальні зв'язки. По закінченню лікування хворий буде відвідувати психолога в складі групи або індивідуально - це допоможе йому заново соціалізуватися в суспільстві.
Резюмуючи вищенаписане потрібно сказати, що якщо проблема запущена то не потрібно сподіватися, що все пройде само собою. Тут потрібна допомога професіоналів, і чим раніше - тим краще.