Як змусити алкоголіка лікуватися від залежності

Зміст:

1. Якщо алкоголік не визнає, що він залежний, як змусити його піти до лікаря?
2. Чого не потрібно робити по відношенню до алкоголіків?
3. Як довго лікуватися від алкоголізму?
4. До чого готуватися родичам при лікуванні алкоголіків?
5. Що допомагає впоратися з пияцтвом?
6. Коли потрібно починати лікування алкоголізму?

Найчастіше стадії алкоголізму переходять за межу, коли людина вже не може самостійно впоратися з залежністю. У цьому випадку на допомогу прийде тільки допомога кваліфікованого фахівця і звертатися за нею потрібно якомога швидше.

Якщо алкоголік не визнає, що він залежний, як змусити його піти до лікаря?

Залежні від алкоголю люди часто не признаються в цьому навіть собі і на всі вмовляння родичів відмовляють. Насильно вилікувати людину неможливо. Навіть якщо це і вдасться, стійкого результату добитися не вийде, необхідно чітке власне бажання. Тому очевидний вихід - переконувати, розмовляти і намагатися донести позицію, що лікування від алкоголізму необхідно. Рано чи пізно хворий сам це зрозуміє і визнає. У деяких випадках алкоголіка можна змусити звернутися до спеціалізованого закладу для лікування тільки насильницькими способами. Наприклад, якщо людина в стані алкогольного сп'яніння поводиться буйно і загрожує здоров'ю родичів, якщо вдома є маленькі діти або люди похилого віку, на чиїй психіці неадекватна поведінка може позначитися негативно. Варто негайно викликати органи правопорядку і не ризикувати власною безпекою. Іноді такі ситуації для залежних від алкоголю людей стають показовими, людина може зібрати волю в кулак і кинути пити після інциденту. У будь-якому випадку, як правило, кинути пити на тривалий термін без допомоги фахівців не виходить.

алкоголік в сім'ї

Чого не потрібно робити по відношенню до алкоголіків?

Не варто допомагати пити залежній людині. Часто алкоголік кидає роботу, живе на повному піклування у родичів, просить гроші на алкоголь. І найдивніше, що рідні допомагають фінансово і дають гроші "на пляшку", тим самим добровільно спонукаючи алкоголіків не діяти і тільки погіршують ситуацію. Не варто вирішувати проблеми за хвору людину, пити він кине лише в тому випадку, якщо життя стане нестерпним. А підтримуючи у всьому, допомагаючи грошима і вирішуючи складні ситуації, ви тільки забезпечите алкоголіку безтурботне життя. Навіщо намагатися виплутатися, якщо у нього все ж добре?

Як довго лікуватися від алкоголізму?

У державних установах залежності від запущеності алкоголізму і стадії залежності на лікування можуть знадобитися довгі місяці і навіть роки. При цьому, реабілітація до нормального життя може відбуватися з поперемінним успіхом і мало кому вдається з першого разу почати нове життя. Почавши шлях одужання від алкоголізму потрібно заручитися великим терпінням і не розраховувати на швидкий результат. Особливо складно розпрощатися зі згубними звичками, якщо пацієнт знаходився в алкогольній пастці довгі роки. Тому лікування починати потрібно чим швидше, тим краще. Іноді алкоголіки все життя борються з наслідками свого способу життя, проходять психотерапевтичну і психологічну підтримку, спостерігаються у наркологів. Бажання вживати алкоголь буде виникати постійно і перше, до чого потрібно підготуватися - терпіти.

До чого готуватися родичам при лікуванні алкоголіків?

Рідні також повинні розуміти, що зміна способу життя вимагає часу і терпляче підтримувати хворого. Надавати йому підтримку і допомагати справлятися з залежністю. Лікування від алкоголізму і реабілітація до нормального життя не відбувається за 1 день. Але результат того вартий і в майбутньому ви зможете почати спокійне життя в суспільстві здорового людини. Лікування ніколи не буває пізно, і немає такого пацієнта, якого б відмовилися прийняти в клініці. Тому безнадійних випадків немає, навіть коли в це важко повірити і точка неповернення в цій справі поняття не застосовується. Процес лікування може бути успішним, головне - бажання самого пацієнта.

алкоголік не визнає що хворий

Що допомагає впоратися з пияцтвом?

У деякому роді можуть допомогти "дні тверезості", сухий закон і навіть дорогий алкоголь . Підсівши на хвилю залежності рано чи пізно алкоголіки починають купувати все більш дешеві спиртні напої і ці "дзвіночки" потрібно вчасно розпізнати. Потрібно звертати увагу на те, що можна жити і без залежності. В якості альтернативи алкоголю хворого потрібно спробувати зацікавити в предметах мистецтва, розвинути у нього хобі чи захоплення. Це можуть бути:

  • книги;
  • кино та театр;
  • спорт;
  • трудотерапія;
  • кар'єра і багато іншого.

Найчастіше під алкоголем людина бачить єдину радість в житті. І щоб уникнути цього, потрібно стежити за повноцінним відпочинком, допомагати забезпечувати насичене дозвілля. Дати зрозуміти що є розваги крім алкогольної отрути.

Коли потрібно починати лікування алкоголізму?

З найперших проявів ознак залежності потрібно приступати до негайного вирішення. З посиленням ситуації проблема може перерости в серйозну і складно піддаватися коригуванню. Тому як тільки людина почала вживати алкоголь більше норми, варто бити тривогу і ні в якому разі не закривати на це очі. Ознаки алкоголізму також можуть полягати у втраті контролю над випитим, у звичці похмелитися, в частому вживанні алкоголю та інших ознаках. Поспостерігайте за людиною і його ставленням до алкоголю і ви зможете розпізнати, чи все в порядку навіть неозброєним поглядом.

Якщо ви помічаєте, що з вами або вашим родичем щось не в порядку - відкладати допомогу фахівців не варто. Ситуація може обернутися багаторічним затяжним алкоголізмом з жахливими наслідками. Тому якщо ви підозрюєте про наявність такої залежності, не чекайте завтрашнього дня. Зверніться в до нас в центр як тільки він усвідомлює проблему і проявить бажання позбавитися від алкоголізму - тяга буде усунена повністю. А це створює умови для нової повноцінного життя!