5 ознак алкогольної залежності

Зміст:

1. Розслаблення за допомогою алкоголю
2. Відсутність інших інтересів
3. Втрата контролю кількості випитого
4. Бажання похмелитися
5. Спроби приховати вживання алкоголю
6. Як дізнатися: чи є алкоголізм?

 

ознаки алкоголізму

Алкогольна залежність є хворобою, що визнають більшість фахівців. Людина рідко сам собі зізнається, що бажання випити з приводу і без приводу стає дуже сильним. "Я контролюю цей процес і завжди зможу кинути пити" - перший дзвіночок до того, що пора бити на сполох. Як розпізнати алкогольну залежність на ранніх стадіях і які ознаки можуть супроводжують цього захворювання - читайте в даній статті. Протестуйте себе: чи є у вас алкогольна залежність.

1. Звичка знімати напругу і йти від проблем за допомогою алкоголю.

При фінансові труднощі, які виникають у вашому житті, конфлікти в родині або на роботі, невпевненості в собі ви тягнете до пляшки. Алкоголіки завжди стверджують, що таким чином знімають стрес, розслабляються, занепокоєння випаровується і простіше сприймаєш дійсність. Пияцтво ставати звичним способом життя і вирватися з цього замкнутого кола буває дуже складно, а часом без професійної допомоги просто неможливо.

як дізнатися чи є алкоголізм

2. Відсутність інтересів.

Вам нічим зайнятися у вільний час або перестають бути важливими ті речі, які раніше були значущими - алкоголь для вас стає порятунком в таких ситуаціях. Ви втрачаєте друзів, довіру колег, відносини з рідними. З'являються люди, з якими вам є про що поговорити, поділитися або поскаржитися. Якщо ви впізнаєте себе в цьому - пора задуматися над своїм способом життя!

ознаки алкогольної залежності

3. Втрата контролю над випитим алкоголем.

Ви плануєте трохи розслабитися, але не можете скоротити вживання алкоголю. В результаті напиваєтеся до тих пір, поки спиртне не закінчиться. І не факт, що відсутність випивки, не змусить вас відправитися на пошуки чергової дози. Якщо ви регулярно "перебирає" зі спиртним і не можете зупинитися вчасно, пора б не просто скоротити дозу алкоголю, а зовсім зав'язати з цим.

як дізнатися чи є алкоголізм

4. Бажання похмелитися.

На наступний день ви відчуваєте себе розбитим і все думки зводяться до того, що необхідно похмелитися. Спочатку ви мотивуєте це тим, що потрібно просто прийти в себе, але пізніше це стає нав'язливою ідеєю, з якої впоратися вже не під силу. Кинути пити самостійно вже немає можливості.

які ознаки алкоголізму

5. Ви приховуєте, що випиваєте.

Ви, спочатку самі того не усвідомлюючи, починаєте ховати спиртне від рідних і близьких, завзято доводите, що давно не прикладалися до пляшки, маскуєте запах за допомогою жувальних гумок або одеколону, присягати, що перестали вживати спиртне. А не шукаєте ви в такому способі можливості втекти від самого себе? Адже обдурити себе неможливо і варто зізнатися, що залежність взяла над вами верх.

ознака алкоголізму приховує

Як дізнатися чи є у людини алкоголізм?

Якщо ви помічаєте наявність хоча б одного з перерахованих ознак - це алкогольна залежність. Чи не переконуйте себе, що зможете стриматися від розпивання запропонованих міцних напоїв або скоротити вживання алкоголю. Чи не зачиняйтеся від родичів і друзів, а зверніться за підтримкою. Це хвороба. Алкоголь шкодить здоров'ю і можливо вам вже по-справжньому потрібна допомога фахівців. Не зволікайте з лікуванням та позбудьтеся від згубної звички якомога швидше!

ознаки алкоголізму лікування