Реабілітація при алкоголізмі

Зміст:
1. Навіщо потрібна реабілітація
2. Як проводиться реабілітація
3. Що потрібно для успішної реабілітації
4. Реабілітація в Вінниці

 

реабілітація алкоголізму

Для того щоб перемогти алкогольну залежність і повернутися до нормального життя, можуть застосовуватися не тільки швидкодіючі методи лікування, але і психологічна і соціальна реабілітація алкоголізму .

Навіщо потрібна реабілітація алкоголізму?

Алкоголізм відноситься до серйозних хронічних захворювань, лікуванням яких повинні займатися кваліфіковані фахівці. Часто близькі люди намагаються допомогти алкозалежним самостійно, але подібний підхід не приносить позитивного результату і тільки посилює проблему.

Розвиток алкогольної залежності найчастіше викликано психологічними проблемами, для яких у людини не знайшлося конструктивного рішення. У процесі розвитку хвороби подібні проблеми не зникають, а доповнюються новими і більш глобальними.

Задіявши такі методи лікування , як кодування і детоксикація, вдається «вберегти» пацієнта від прийняття спиртного . При цьому його психологічний стан залишається колишнім. Доводиться стикатися з труднощами, вирішувати які раніше допомагав алкоголь . В результаті людина впадає в депресію і, щоб забутися, знову може взятися «за старе». Саме тому так важлива психологічна реабілітація наркоманії і алкоголізму .

Реабілітація алкоголізму потрібна для того, що б людина не просто перестав вживати алкоголь і наркотики. Реабілітація навчить жити тверезим життям. Вирішувати життєві завдання. Не ховатися від проблем в сп'янінні. Завести нові знайомства та інтереси.

Як проводиться реабілітація алкозалежних?

Реабілітація хворих на алкоголізм починається з ретельного медичного обстеження, в процесі якого призначається психотерапевтична консультація і потрібні терапевтичні процедури. Виявляються проблеми зі здоров'ям.

У алкоголіків соціальна модель поведінки піддається кардинальної зміни, а в організмі накопичується велика кількість токсинів. Саме тому при лікуванні важливо не тільки торкатися психологічні аспекти, а й займатися ліквідацією фізіологічних проблем, викликаних зловживанням алкоголю.

реабілітація при алкоголізмі

Важливо, щоб реабілітація алкоголізму мала комплексний характер, так як лікування алкозалежних відрізняється від інших розладів організму. При комплексному підході вдається прискорити і зробити більш ефективним лікувальним процес.

Лікування в стаціонарі, в теорії, сприяє відновленню реального сприйняття життя, підтримці душевної рівноваги, зміни мислення і нездорової моделі поведінки, коригування деструктивних особливостей характеру пацієнта (тривожності, нечесності, імпульсивності, агресії і т.д.).

На жаль на практиці державний стаціонар ще нікому не допоміг позбутися залежності. Обстановка там гнітюча, людина відчуває себе заручником і шукає будь-які способи втекти і повернутися до старої одурманеної життя. Реальну допомогу можуть надати виключно приватні структури.

Реабілітаційний процес складається з декількох основних напрямків. Мова йде про:

 • фізичному відновленні функцій організму від негативних наслідків, викликаних зловживанням алкоголю ;
 • стабілізації психоемоційного стану, навчанні пацієнтів самостійно справлятися зі стресами і напругою, роботі з залежністю, має психологічний характер;
 • зміні мислення пацієнта і його життєвих позицій;
 • формуванні стійких мотивацій до ведення тверезого способу життя;
 • прищепленні навичок щодо збереження тверезості та запобігання зривів;
 • амбулаторному супроводі в ході соціальної адаптації;
 • періодичному відвідуванні алкозалежними психотерапевтичних груп, що знижують ризики зривів і рецидиву захворювання .

Реабілітація складається з декількох етапів. Реабілітація не буває швидкою. Реабілітація в стаціонарах - неефективна.

Важливі аспекти для успішної реабілітації алкоголіків

успішна реабілітація алкоголіків

Незважаючи на сучасні підходи і новітні методики , які пропонують центри реабілітації алкоголізму, остаточне одужання може настати тільки при дотриманні певних вимог. Їх суть полягає в тому, щоб:

 • Пацієнт мав бажання вилікуватися. Подібне прагнення людини відноситься не тільки до алкоголізму , а й різних хронічних захворювань , які вимагають для зцілення певних зусиль. За рахунок прагнення самого хворого і допомоги його родичів необхідно змінити не тільки спосіб життя, але і мислення. Це цілком можливо, але тільки при великому бажанні пацієнта повернутися до нормального життя.
 • Було проведено попереднє лікування , яке передбачає повне очищення організму від етилового спирту.
 • В процесі реабілітації алкоголізму пацієнт строго утримувався від вживання будь-яких видів спиртного . Потрібно розуміти, що мова йде про хвору людину, якій не властиве поняття «випити культурно». Саме тому тут все повинно бути принципово - «або все або нічого»! Тобто, прагнемо до здорового життя, в якій немає місця алкоголю або всього одну чарку і назад в прірву.

Реабілітація алкоголізму в Вінниці

Реабілітація хворих на алкоголізм

Реабілітація хворих на алкоголізм в нашому місті Вінниця, як і у всій Україні, є необхідною послугою, однак далеко не скрізь можна отримати очікуваний результат.

ВАЖЛИВО! Ми пропонуємо лікування алкоголізму без реабілітації. За 1 раз.

Якщо ж Ви з будь-якої причини вирішили звернутися до реабілітації - ми дамо слушні поради щодо вибору реабілітаційного центру.

Основні цілі повинні бути спрямовані на те, щоб:

 • повернути хворого до нормального, повноцінного життя;
 • позбавити людину від психологічної алкозалежності після кодування;
 • повністю відновити всі функції внутрішніх органів , порушені впливом етилового спирту.

Хороший центр реабілітації це реальна можливість почати нове життя, в якій не залишиться місця для шкідливих звичок!

Цікавтесь, чи буде в центрі реабілітації:

 • індивідуальний підхід до кожного конкретного випадку;
 • високий показник одужання;
 • можливість вибору програми терапії з реабілітації алкоголіків і наркозалежних;
 • комфортабельні умови;
 • прийнятна цінова політика
 • гарантія проведення післереабілітаційної терапії при рецидив хвороби.

Від результату реабілітації залежить доля людини і його сім'ї, тому підійдіть до вибору реабілітаційного центру особливо відповідально!